| Model | TNU1N401P |
|---|---|
| OSN 9800 U64 Dimensions | 2200x600x600mm(with Cabinet) |
| OSN 9800 U32 Dimensions | 1900x498x295mm |
| OSN 9800 U16 Dimensions | 847x442x295mm |
| OSN9800 U64 Installation Rack | ETSI 600mm Rack |
| Model | TNG1CXP |
|---|---|
| Format | 16 U |
| Cross-connect Capacity | 2.4T/4T |
| Supports Evolution | 400G/1T |
| Service Boards | 24 Slots |
| Model | TNG1A212 |
|---|---|
| Format | 16 U |
| Cross-connect Capacity | 2.4T/4T |
| Supports Evolution | 400G/1T |
| Service Boards | 24 Slots |
| Managementprotocol | SNMP, NETCONF, TL1 |
|---|---|
| Amplificationtype | EDFA (Erbium-Doped Fiber Amplifier) |
| Protectionmechanism | 1+1, 1:1, Shared Protection |
| Type | SDH PDH Equipment |
| Port | HONGKONG Port & Shenzhen Port |
| Compatibility | Compatible With Huawei And Third-party Optical Equipment |
|---|---|
| Amplificationtype | EDFA (Erbium-Doped Fiber Amplifier) |
| Maximumcapacity | Up To 400 Gbps Per Wavelength |
| Protectionmechanism | 1+1, 1:1, Shared Protection |
| Channelspacing | 50 GHz, 100 GHz |
| Type | SDH PDH Equipment |
|---|---|
| Protectionmechanism | 1+1, 1:1, Shared Protection |
| Networktopology | Point-to-point, Ring, Mesh |
| Managementprotocol | SNMP, NETCONF, TL1 |
| Air Pressure | 70 KPa To 106 KPa |
| Port | HONGKONG Port & Shenzhen Port |
|---|---|
| Power Supply | -48 V/-60 V DC |
| Air Pressure | 70 KPa To 106 KPa |
| Compatibility | Compatible With Huawei And Third-party Optical Equipment |
| Networktopology | Point-to-point, Ring, Mesh |
| Amplificationtype | EDFA (Erbium-Doped Fiber Amplifier) |
|---|---|
| Supportedwavelengths | C-band, L-band |
| Physicaldimensions | Standard 19-inch Rack Mount |
| Air Pressure | 70 KPa To 106 KPa |
| Type | SDH PDH Equipment |
| Tdm Capacity | 20-60Gbit/s |
|---|---|
| Maximumcapacity | Up To 400 Gbps Per Wavelength |
| Physicaldimensions | Standard 19-inch Rack Mount |
| Compatibility | Compatible With Huawei And Third-party Optical Equipment |
| Port | HONGKONG Port & Shenzhen Port |
| Supportedwavelengths | C-band, L-band |
|---|---|
| Power Supply | -48 V/-60 V DC |
| Protectionmechanism | 1+1, 1:1, Shared Protection |
| Air Pressure | 70 KPa To 106 KPa |
| Physicaldimensions | Standard 19-inch Rack Mount |