| Type | Fiber Identifier |
|---|---|
| SSN1SLO1613 | 8xSTM-16 Optical Interface Board, L-16.2 |
| Packaging Details | Export carton package |
| Delivery Time | 7-15 days |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| SSN4SLO16 | 8xSTM-16 Optical Interface Board |
|---|---|
| Packaging Details | Export carton package |
| Delivery Time | 7-15 days |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 200 Piece/Pieces per Week |
| Dimensions | 498mm X 287mm X 700mm |
|---|---|
| Switching Capacity Packet | 100 Gbit/s |
| Slot Discription | 15 Slots For Processing Boards And 16 Slots For Interface Boards |
| Highly Reliable Design | 1+1 Hot Backup |
| Packet Transport | E1/T1,E3/T3,E4,STM-1(E),STM-1/4/16/64,FE,GE,ATM,SAN And Build-in WDM |
| Dimensions (H X W X D) | 900 Mm X 498 Mm X 295 Mm |
|---|---|
| Weight (unloaded Subrack) | 35 Kg |
| Maximum Power Consumption Of A Subrack | 4800 W |
| Nominal Current | 100 A (distributed Power Supply, 50 A For Each Partition) |
| Standard Working Voltage | -48 V Or -60 V |
| Board Code | SSND0SLO1640 |
|---|---|
| Packaging Details | Export carton package |
| Delivery Time | 7-15 days |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 200 Piece/Pieces per Week |
| SSN4SLO1603 | L-16.1 |
|---|---|
| Packaging Details | Export carton package |
| Delivery Time | 7-15 days |
| Payment Terms | L/C, D/A, D/P, T/T, Western Union, MoneyGram |
| Supply Ability | 200 Piece/Pieces per Week |
| Dimensions | 498mm X 287mm X 700mm |
|---|---|
| Switching Capacity Packet | 100 Gbit/s |
| Slot Discription | 15 Slots For Processing Boards And 16 Slots For Interface Boards |
| Highly Reliable Design | 1+1 Hot Backup |
| Packet Transport | E1/T1,E3/T3,E4,STM-1(E),STM-1/4/16/64,FE,GE,ATM,SAN And Build-in WDM |